Podstawą sprawnego funkcjonowania branży transportowej są pracownicy, gotowi do przemierzania setek kilometrów za kierownicą ciężarówki i wiedzący doskonale jak zachować się w określonych sytuacjach bez naruszania obowiązujących przepisów. Po Polsce przemieszczają się każdego dnia tysiące ciężarówek mniejszych i większych firm transportowych, których optymalne przygotowanie do pracy to nie tylko zysk dla firm obsługiwanych przez transport, ale i samych firm transportowych.

Jeśli jesteś właścicielem jednej z nich, zapewniamy że regularne szkolenia z zakresu zarządzania kierowcami, kursy dotyczące rozliczania czasu pracy kierowców, prowadzenia księgowości i kadr, optymalizacji kosztów czy największych problemów branży transportowej będą niezastąpionym narzędziem rozwijania biznesu. Co mogą przynieść Twojej działalności?

Dlaczego warto inwestować w szkolenia prowadząc firmę transportową?

Na początku warto zastanowić się czym tak naprawdę są szkolenia i jakie korzyści mogą przynieść dla firmy, niezależnie od branży. Jako przedsiębiorca dbający o sprawne funkcjonowanie swojej firmy wiesz z pewnością, że jej siła leży w:

  • odpowiednio przygotowanych, sprawdzonych pracownikach,
  • prawidłowym zarządzaniu ich czasem pracy,
  • motywowaniu ich do działania,
  • ciągłym rozwoju pomagającym utrzymać ciągłość działania na zmieniającym się rynku.

W transporcie również oczekujemy takich efektów: kierowca ponosi odpowiedzialność za siebie, za towar, a także za swoje działania na drodze na każdym pokonanym przez siebie kilometrze trasy – Twoja odpowiedzialność, jako przedsiębiorcy, leży po stronie zapewnienia mu do tego odpowiednich warunków.

Inwestycja w specjalistyczne szkolenia Ambasadora Polskiego Transportu przygotowywane na podstawie tematów i zagadnień proponowanych przez Was, naszą społeczność i całą branżę transportową to przede wszystkim inwestycja w silną pozycję Twojej firmy na rynku krajowym. W zależności od tematu, na jakim się skupimy, w ramach szkolenia dla firm transportowych, w tym kierownictwa lub dla pracowników, możemy przedstawić szerzej dobre praktyki obowiązujące na polskim rynku transportu, skupić się na kwestiach rozliczania czasu pracy kierowców, prowadzenia księgowości i kadr w firmie transportowej, przedstawić standardy przygotowywania sprzętu do długich tras krajowych i zagranicznych, skupić się na kwestiach bezpieczeństwa i higieny pracy czy omówić przepisy obowiązujące w Polsce zarówno w stosunku do kierowców zawodowych, jak i samych firm transportowych.

Szkolenia dla firm transportowych: jak możesz przygotować siebie i swoich pracowników na każde wyzwanie?

Wieloletnie doświadczenie Ambasadora Polskiego Transportu w pracy z kierowcami oraz właścicielami polskich firm transportowych sprawia, że doskonale rozumiem potrzeby, wymagania i wyzwania, jakie mogą stać przed Twoją firmą. Podczas szkoleń organizowanych w siedzibie Twojej firmy, w formie warsztatowej, zaprezentuję tematy i rzeczy, które realnie ułatwiają pracę firmy i pozwalają na jej rozwój w każdym zakresie. Zagadnienia poruszane na szkoleniach mogą dotyczyć czasu jazdy, przerw i odpoczynków zgodnych z wymogami ITD, dopasowywania czasu pracy kierowców do wymogów Państwowej Inspekcji Pracy, funkcjonowania tachografów, rozliczania kart kierowców i wielu innych.

To Ty przedstawiasz problemy, z którymi boryka się firma – Ambasador Polskiego Transportu dopasowuje zakres szkolenia do Twoich potrzeb i oczekiwań, dając wnikliwe wskazówki i rady na rozwiązywanie zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych, specyficznych problemów branży transportowej.

Szkolenia transportowe Ambasadora Polskiego Transportu – skorzystaj z pomocy eksperta

Nasze szkolenia dla firm transportowych mogą wspomóc w budowaniu motywacji wśród pracowników, wzmacniania ich pewności siebie i poziomu odpowiedzialności za kierownicą, a także zbudować silniejszą pozycję firmy na rynku i uzbroić przedsiębiorcę w sprawne narzędzia do zarządzania zespołem. Ponad wszystko jednak skupiają się na rozwiązywaniu specyficznych problemów pojawiających się na polskim rynku transportowym i sprawiających tak często wiele problemów nie tylko dla nowych i małych, ale i działających już od wielu lat firm.

Zawsze staramy się zapewnić wsparcie dla firm transportowych i skupiamy się na indywidualnym dopasowaniem tematyki szkolenia, czasu jego trwania czy poruszanych zagadnień do potrzeb firmy z którą pracuje Ambasador Polskiego Transportu. Przez to możemy obsłużyć każdego, kto potrzebuje pomocy w zakresie sprawnego funkcjonowania działalności transportowej. Od podstaw prawidłowego rozmieszczenia ładunku i zabezpieczania towarów, przez zasady BHP i wymagania prawne PIP oraz ITD, po kwestie zarządzania firmą transportową, z APT możesz wzmocnić strukturę i dynamikę działania swojej firmy w każdym obszarze.